چند سوال رایج در مورد تغذیه سگ و گربه

golden retriever puppy

-آیا سگ و گربه احتیاج به مکمل یا مولتی ویتامین دارند؟
جواب: تا زمانی که غذای بالانس و کامل مثل برندهای معتبر رویال کنین ، پروپلان و سایر برندهای معتبر استفاده میکنند سگ وگربه مخصوصا توله سگ های نژاد بزرگ و غول پیکر احتیاجی به مکمل غذایی و مولتی ویتامین ندارند.

البته این به شرط این است که غذای مختص نژاد و سن حیوان مورد استفاده قرار گیرد.
2-آیا میتوانم غذای سگ را به گربه بدهم؟
خیر . غذاهای فرموله شده برای سگ را نباید برای گربه استفاده کرد. اما غذای مخصوص گربه را میتوان برای مدت کوتاهی برای سگ استفاده نمود. بهتر است هر گونه از غذای مخصوص ان گونه استفاده کند.
3-چه مقدار تشویقی به حیوان میتوانم بدهم؟
عموما 10 درصد از میزان کالری مورد نیاز حیوان در روز را میتوان به حیوان داد.

4-غذای خشک به حیوان بدهم یا غذای تر؟
تا وقتی که حیوان مشکل خاصی نداشته باشد و در صورتی که غذای کامل و بالانس برند های معتبر استفاده شود. خشک یا تر بودن ان بستگی به ترجیح خود حیوان دارد.

5-ایا سگ نژاد بزرک احتاج به مکمل غذایی یا کلسیم احتیاج دارد؟
خیر. تا زمانی که غذای بالانس و کامل مثل برندهای معتبر رویال کنین ، پروپلان و سایر برندهای معتبر استفاده میکنند. البته این به شرط این است که غذای مختص نژاد و سن حیوان مورد استفاده قرار گیرد.

6-آیا به حیوان غذای خانگی یا خام به سگ و گربه بدهم؟
خیر. دادن غذای خام و خانگی باعث ایجاد کمبود غذایی در حیوانات میتوانند بشوند مگر اینکه غذای خانکی توسط دامپزشک متخصص فرموله و جیره نویسی شده باشد. از طرف دیگر استفاده از غذای خام برای سگ و گربه ابتلا به بیماری های عفونی  را هم برای خود حیوان و هم برای صاحبش افزایش میدهد. ارجح بودن غذای خانگی بر غذای کارخانه مخصوص سگ و گربه برند معتبر نامشخص است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 20 =

سلام

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا