پیش بینی قیمت مرغ در ایام نوروز

به گزارش «سرویس اقتصاد داخلی» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از میزان، مهدی یوسف خانی در خصوص تغییر قیمت مرغ در واحدهای صنفی اظهار کرد: قیمت هر کیلو مرغ با ۲۵۰ تومان کاهش نسبت به هفته گذشته به رقم ۷‌هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است.

وی در توضیح پیش‌بینی قیمت مرغ در ایام نوروز تصریح کرد: قیمت مرغ در ایام نوروز بین ۷‌هزار و ۲۰۰ تا ۷‌هزار و ۶۰۰ تومان متغیر خواهد بود و پیش‌بینی برای افزایش قیمت بیش از این در قیمت مرغ نداریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: با توجه به کاهش قیمت مرغ، قیمت هر کیلو ران مرغ به ۶‌هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلو سینه بدون استخوان به ۱۲‌هزار تومان رسیده است.

یوسف خانی در خصوص قیمت انواع مرغ منجمد اظهار کرد: مرغ منجمد از اوایل اسفند ماه به صورت عمده در میادین میوه و تره‌بار برای تنظیم بازار و کنترل قیمت مرغ گرم عرضه شد که خوشبختانه توانست قیمت مرغ را کنترل کند.

وی در این باره ادامه داد: قیمت هر کیلو مرغ منجمد ۵‌هزار و ۹۰۰ است که مردم با وجود کاهش قیمت مرغ گرم استقبالی از آن نکردند و ترجیح می‌دهند مرغ گرم مصرف کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص قیمت هر کیلو تخم‌مرغ گفت: بیماری آنفولانزای مرغی با اتمام فصل سرما تا حد زیادی مهار شده و با گرم‌تر شدن هوا نیز از بین خواهد رفت و قیمت هر کیلو تخم‌مرغ با کاهش نسبی نسبت به هفته گذشته به رقم ۶‌هزار تومان رسیده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید