پلاک های شناسایی دام

پلاک های شناسایی دام | ماکی دام

بسیاری از دامداران بدلیل عدم آگاهی از مزایا و نتایج شماره‌گذاری گله‌های گاو و گوسفند، هنوز جهت جداسازی و شناسایی حیوانات از علامت‌ها و آثار موجود بر روی پوست یا اعضای خارجی بدن حیوان استفاده می‌نمایند. این علامت‌ها در بیشتر مواقع به اندازه‌ای شبیه به هم می‌باشند که امکام تشخیص و تفکیک را برای دامداران مشکل و گاهی آنها را دچار اشتباه می‌سازد. به‌ویژه در گله‌های بزرگ این شیوه‌ی شناسایی هرگز توصیه نمی‌شود.

دامداران می‌توانند با قبول هزینه‌ای اندک و در کوتاه‌ترین زمان، از روش شماره‌گذاری یا پلاک‌کوبی بهره جسته تا هنگام درمان، واکسیناسیون، تشخیص آبستنی، تلقیح مصنوعی، کنترل شیردهی و میزان چربی آن، خشک کردن گاوها با بهره‌گیری از اطلاعات ثبت شده در پرونده یا شناسنامه دام و یا به هنگام ثبت اطلاعات و دستورالعمل‌های لازم فقط با ذکر شماره‌ی مخصوص دام موردنظر کار و زحمت خود و دامپزشکان یا افرادی که به نحوی در امور دام دخالت دارند را آسان نموده و در ایجاد نظم و ترتیب در دامداری و سرعت بخشیدن به امور موفق باشند.

پلاک‌کوبی از برنامه‌های پیشنهادی کارشناسان سازمان دامپزشکی کشور و شبکه‌های دام بوده تا از اتلاف وقت در هنگام واکسیناسیون، معاینات و آمارگیری جلوگیری و کار با ضریب اطمینان بیشتری انجام شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 20 =

سلام

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا