متخلفان قطعه‌بندی مرغ در سرویس بهداشتی هنوز در بازداشت به سر می‌برند

به گزارش «سرویس دامپزشکی» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از تسنیم؛ «دکتر سید اصغر برائی نژاد» اظهار کرد: سازمان دامپزشکی نظارت‌هایی بر مراکز عرضه مواد پروتئینی به‌طور عمومی در دستور کار دارد، اما در کنار آن از گزارش‌های مردمی بهره می‌برد.

وی با اشاره به اینکه مردم هر روزه تخلفاتی که در حوزه سلامت مواد پروتئینی مشاهده می‌کنند به سازمان دامپزشکی اعلام می‌کنند، افزود: بخش زیادی از واحدهای غیر‌مجاز و غیررسمی که شناسایی شده‌اند، توسط مردم به ما اطلاع‌رسانی می‌شود.

برائی نژاد گفت: از مردم درخواست می‌شود هر‌گونه نقض بهداشتی، مراکز تولید و عرضه مواد پروتیئنی را به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند تا بازرسین ما به‌سرعت در محل حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: به‌طور هفتگی ۵ تا ۶ موردی گزارش مردمی در خصوصی تخلفات بهداشتی در استان تهران به ما اعلام می شود.

مدیرکل اداره کل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: سلامت مردم خط قرمز ما به حساب می‌آید و با کسانی که بخواهند سلامت عمومی را به مخاطره بیندازند، برخورد شدیدی با کمک مقامات قضایی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود: برای برخورد با تهدید بهداشت عمومی علاوه بر پلمپ واحد، ۳ ماه تا ۳ سال حبس برای متخلفان در نظر گرفته می‌شود.

برائی نژاد خاطرنشان کرد: افردی که اقدام به شستشو و قطعه‌بندی مرغ در سرویس بهداشتی کرده‌اند نیز شامل تخلفات مربوط به تهدید بهداشت عمومی هستند و اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

وی در پایان گفت: حکم این افراد هنوز صادر نشده، اما دستگاه قضا مصر به برخورد جدی با این افراد است.

چندی پیش عکسی در فضای مجازی با محتوای ریخته شدن مرغ کف سرویس بهداشتی منتشر شد و در این ارتباط ۲ نفر دستگیر و ۱۴ تن مرغ غیر‌بهداشتی جمع‌آوری و معدوم شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

سلام

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا