غذای سهره ها چیست؟

غذای سهره ها | ماکی دام
غذای سهره ها چیست؟

سهره‌ها در محیط بیرون از حشرات و دانه‌ها استفاده می‌کنند ولی غذاشون در قفس می‌تواند از موارد پایین باشد:

غذای اصلی و خوش خوراک سهره‌ ها توی قفس دانه ی نیجر و شاهدانه است که بطور حتم می‌توان گفت هیچ غذایی را بیشتر از این دو دانه دوست ندارند. زیرا نیجر وشاهدانه غذایی پرچرب و شاداب‌کننده و محرک بوده و پروتئین بالایی دارد به‌همین دلایل برای مست کردن سهره، خواندن و جفت‌گیری بهترین غذا می‌باشند.

از دیگر غذاهایی که سهره‌ها دوست دارن تخم کافشه است اما این خوراک را نباید بطور دائم و مکرر برای سهره استفاده کرد. بهتر است ماهی ۱ بار با شاهدانه مخلوط شود و به مصرف سهره برسد که به این صورت بسیار مفید خواهد بود.

غذای سهره ها | ماکی دام

نکته مهم: از دادن ارزن به سهره جداً خودداری کنید زیرا در بیشتر سهره‌ها این غذا بعلت ناسازگاری با سیستم بدن آنها باعث مرگشان خواهد شد.

دانه هایی دیگر که برای غذای سهره استفاده میشه شامل تخم کتان، تخم گشنیز، تخم کاسنی، هفت تخم، تخم کاهو و… می‌باشد که باتوجه به تجارب و تحقیقات در این زمینه به شما توصیه می‌کنیم به ندرت از آنها استفاده کنید.

سهره‌ها به چه چیزهایی علاقه دارند؟

– سهره‌ها بیشتر به دانه نیجر و شاهدانه علاقمند هستند.

– به برگ ترب به شدت علاقه دارن و در درخشندگی رنگ پرهاشون تاثیر بسزایی داره و برای دهن‌دار شدنش (خواندن) هم کمک‌ های زیادی می‌کنه و توصیه می‌شه که حداقل هفته‌ای ۲ تا ۳ بار برگ ترب برای تغذیه سهره ها درنظر داشته باشید.

– هویج را به شکل رنده شده یا تیکه شده در کنار قفس سهره‌ ها قرار دهید چراکه که در میوه‌ها به هویج علاقه بیشتری دارند. هویج سبب گستردگی پهنای سرخی زیر سینه سهره و همچنین پررنگ شدن سرخی در سرشان بخصوص هنگامی که سهره تولک است و همچنین باعث تیزبین شدن دیدش می‌شود و توصیه می‌کنیم که حتماً از این میوه مفید استفاده کنید. 


برای تغذیه سهره تون سوال دارین؟ میتونید با مشاوره دامپزشک آنلاین در تماس باشید

برای مشاوره با دکتر دامپزشک اینجا کلیک کنید

شروع مشاوره با دکتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

سلام

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا