سایر دانستنیها | ماکی دام

۱۳۹۶/۷/۱۳
10:24:33 AM


این وظیفه دامپزشکان و همچنین صاحبان حیوانات است که بر اساس نشانه‌هایی که در حیوانات خود مشاهد می‌کنند، تشخیص دهند آن‌ها چه زمانی در حال درد کشیدن هستند. اما در آینده این رویکرد تغییر خواهد کرد.

بیان mRNA گیرنده عملکردی لپتین در کبد گوسفند

۱۳۹۶/۳/۱۳
12:49:37 PM


لپتین یک هورمون پروتئینی كه به طور عمده توسط بافت چربی سنتز می‌شود. با توجه به نقش لپتین در تنظیم اشتها، میزان بافت چربی و تركیب بدن استفاده از آن در سرعت بخشیدن به میزان رشد و كاهش میزان چربی لاشه گوسفند مدنظر است.

۲۷ گوسفند توسط پلنگ‌ها دریده شدند

۱۳۹۵/۱۱/۲۸
1:11:43 PM


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قلعه گنج از حمله 2 قلاده پلنگ به گله یکی از دامداران اهالی دهستان مارز این شهرستان و تلف شدن 27 راس گوسفند خبر داد.

گوسفند ایرانی 3برابر کشورهای همسایه قیمت دارد

۱۳۹۵/۱۱/۱۷
2:12:34 PM


رئیس شورای تامین دام زنده گفت: آنقدر قیمت گوسفند ایرانی نسبت به کشورهای همسایه گران است که نه تنها از ایران قاچاق نمی‌شود بلکه تمایل قاچاق گوسفند از آن طرف به داخل وجود دارد و شیوع تب برفکی در سال گذشته به همین دلیل بوده است.

بررسی دلایل کاهش عرضه محصولات دامی

۱۳۹۵/۱۱/۱۷
11:07:40 AM


مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه خرید توافقی شیرخام متوقف نمی‌شود، گفت: کاهش عرضه دام ربطی به بیماری تب برفکی، صادرات و قاچاق ندارد.

افزایش بی‌سابقه قیمت گوشت قرمز

۱۳۹۵/۱۰/۲۶
11:29:58 AM


قیمت گوشت گوسفندی با افزایش غیرطبیعی و بی‌سابقه در ۸ ماهه ابتدایی سال جاری، حدود ۳۵‌درصد بالا رفته ، ۱۰‌هزار تومان در هر کیلوگرم گران شده و به سقف ۳۹‌هزار تومانی رسیده است.

گوسفندی 8پا در خاش متولد شد

۱۳۹۵/۸/۲
12:41:54 PM


گوسفندی 8پا در خاش متولد شد

گوسفندی که توله سگ به دنیا آورد

۱۳۹۵/۷/۱۷
4:37:12 PM


در چین گوسفندی توله سگ بدنیا آورد

ادامه‌ی افزایش قیمت گوشت گوسفند در ایام محرم

۱۳۹۵/۷/۱۲
2:11:39 PM


درحالی که به ایام محرم نزدیک می‌شویم، نماینده بخش خصوصی فروش گوشت گوسفند، از ادامه افزایش قیمت این محصول در بازار خبر داد.

گوشت گوسفندی۴ هزارتومان گران شد

۱۳۹۵/۶/۳
12:16:09 PM


رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه در یک ماه و نیم اخیر این نوع گوشت بین۳تا۴هزار تومان گران شده است، گفت: با توجه به اینکه در آستانه عید قربان هستیم مسئولان باید فکری در این زمینه کنند.

تصادف 134 راس گوسفند در محور شیراز- تهران

۱۳۹۲/۸/۵
7:43:29 PM


به گزارش نامه به نقل از ایرنا ، فرماندار شهرستان خرمبید گفت : بر اثر سهل انگاری چوپان وبی توجهی به امر اطلاع رسانی تعداد 134 راس گوسفند در برخورد با قطار محور شیراز به تهران در حوزه صفاشهر مرکز این شهرستان تلف شدند.

قلب مصنوعی چینی ، در دل یک گوسفند جای گرفت.

۱۳۹۲/۳/۲۸
7:55:50 PM


دانشمندان چینی به موفقیت جدیدی در تولید قلب مصنوعی دست یافته اند. محققان، این قلب مصنوعی را در سینه یک گوسفند جا داده اند و او حالا دو ماهیست که به سلامت با قلب تازه اش زندگی می کند.

واردات گوشت گوسفند متوقف شد/ کنترل 95 درصد قاچاق دام

۱۳۹۲/۳/۳
8:27:05 PM


رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: کنترل 95 درصد قاچاق و عرضه بیشتر ،قیمت گوشت گوسفندی را 3 هزار تومان در هر کیلو کاهش داد.


گام بلند دامپزشکان در تحقق مفهوم سلامت واحد + تصاویر


پیوند موفقیت‎آمیز دریچه آئورت قلب به یک گوسفند

۱۳۹۲/۲/۲۴
4:00:31 PM


در این مراسم، اعلام خبر پیوند موفقیت‌آمیز دریچه آئورت قلب به یک گوسفند از زبان دکتر مخبر دزفولی رئیس پژوهشکده طب تجربی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در کانون توجه رسانه‎ها قرار گرفت…


در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...