خشونت سگ علیه اعضای خانواده

dog violence against family.jpg&h=1024&w=1024

 

خشونت سگ علیه اعضای خانوادهدنیای حیوانات Rating: 5.0 out of 5

خشونت یکی از رایج‌ترین رفتارهای مشکل‌زا و از جدی‌ترین آن هاست که در سگ‌ها دیده شده است، هدف خشونت می‌تواند به طرف اعضاء خانواده، افراد غریبه و یا حیوانات دیگر باشد.

 خشونت تحت تأثیر بسیاری از عوامل، نظیر ژنتیک و یا شرایط شخصی لحظه‌ای می‌باشد.
 مشکلات ناشی از این نوع خشونت می‌تواند منجر به بروز شرایط خطرناک برای اعضای خانواده گردد. خشونت سگ‌ها علیه اعضای خانواده از جمله رفتارهای خشن رایجی است که توسط محققین شناسایی شده و حدود ۲۰ الی ۶۰ درصد آمار تهاجم را به خود اختصاص داده است. طی سالیان دراز، اغلب موارد بروز این رفتارها به رابطه‌ای نامعلوم بین حیوان و یکی از اعضای خانواده نسبت داده می‌شد. البته شایان ذکر است که عواملی همچون دردهای جسمانی و واکنش‌های منشعب از ترس و هراس نیز می‌توانند در این امر دخیل باشند. همانطور که می‌دانید اغلب بین حیوان خانگی و اعضای خانواده درگیری برای ریاست و حکمرانی وجود دارد و برنده این مبارزه است که در آینده حرف خود را به کرسی خواهد نشاند.
 از نکات قابل توجه این که بچه‌ها در سلسله مراتب غالبیت سگ‌ها جای دارند برای اینکه بچه‌ها کوچکتر بوده و هم سطح سگ‌ها بازی می کنند. 
سگها اغلب بچه‌ها را به عنوان هم بازی می‌پذیرند. بچه‌های کوچک و سگ‌ها هرگز نباید با هم تنها بمانند.

در هر دسته و گروهی که سگ‌ها در آن زندگی می‌کنند همواره حیوان آلفا، حیوان نخست گروه بوده و حیوان بتا جایگاه دوم گروه را به خود اختصاص می‌دهد و اعضای گروه همواره برای کسب رتبه‌های بالاتر در تلاش هستند. 
بروز رفتارهای خشن هم در حیوانات غالب و هم در حیوانات مغلوب و ترسو دیده می‌شود که وجه تمایز آنها توجه به نحوه ایستادن حیوان و حالات چهره در اوست.
 در اولین نگاه شاید نتوانیم به حالات اختصاصی چهره پی ببریم که این امر تنها در طی زمان حاصل خواهد شد. 
از این رو توصیه می‌شود به حرکات بدن حیوان خود نهایت دقت را بکار گرفته و هرگز از مشورت با دامپزشکان غافل نشوید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

واتساپ

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا