جوجه کشی و پرورش قناری را در منزل

hggggghh

بدون خواندن این مقاله جوجه کشی و پرورش قناری را در منزل انجام ندهید

در این مقاله قصد داریم اطلاعات مهمی را در رابطه با جوجه کشی و پرورش قناری در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار دهیم. در این مقاله می توانید به اطلاعات زیر دست یابید.

  • پرورش قناری (خرید قناری)
  • جوجه کشی قناری
  • جوجه کشی قناری در منزل
  • جوجه کشی قناری با دستگاه

پرورش قناری (خرید قناری)

خرید قناری اولین مرحله از پرورش قناری ( Canary Incubation ) است. در خرید قناری دقت کنید که پرنده مورد نظر سالم باشد و هیچ گونه آثاری از مریضی در آن وجود نداشته باشد. برای پرورش قناری باید قفس مناسب داشته باشید و در داخل قفس میله های نشیمن مناسب را قرار دهید.

جوجه کشی قناری

جوجه کشی قناری : زمانی که قناری نر آماده جفت گیری است رفتاری از خود نشان می دهد که به آن مستی گفته می شود. در این دوران پرنده نر بی تاب می شود و شروع به آواز خواندن با صدای بلند می کند. با پاهایش طوری دیواره قفس را می گیرد که انگار می خواهد آن ها را از جا بکند.

بزرگ شدن مقعد از نشانه های اصلی مستی قناری نر و آمادگی آن برای جفت گیری است. قناری ماده نیز با شنیدن صدای آواز پرنده نر از خود عکس العمل نشان می دهد ، شروع به سوت زدن می کند و الیاف و تکه های کاغذ را با دهان خود جمع می کند.

قناری های ماده که شدیدا آماده جفت گیری هستند بر روی میله می نشینند ، سینه خود را به میله زیرپایی نزدیک می کنند و سرشان را رو به بالا می گیرند. حتی این احتمال وجود دارد که قناری ماده از فرط بی تابی برای جفت گیری بدون وجود پرنده نر شروع به تخم گذاری کند که البته به تخم حاصل شده ، تخم هرز می گویند. با استفاده ار تخم های هرز نمی توان جوجه کشی قناری را انجام داد.

بیشتربخوانید:  جوجه کشی از تخم مرغ نطفه دار چگونه تخم مرغ‌ها را جوجه کشی کنیم؟

پس از براورده کردن شرایط لازم ، پرنده ماده بین ۳ تا ۵ تخم می گذارد. پس از هر بار تخم گذاری ، تخم را برداشته و به جای آن تخم مصنوعی قرار دهید. اما پس از گذاشتن آخرین تخم ، تمامی تخم های نطفه دار را در زیر پرنده قرار دهید.

این کار باعث می شود که جوجه ها به صورت همزمان از تخم خارج شوند و از نظر جسمانی تفاوت آنچنانی با هم نداشته باشند.

بهتر است یکی از جفت ها قبلا سابقه تکثیر داشته باشد و هیچ کدام از آن ها دچار نقص عضو نباشند. قوی بودن نطفه از موارد بسیار مهمی است که افزایش راندمان جوجه کشی قناری را به دنبال دارد.

برای قوی بودن نطفه باید در تغذیه والدین از ویتامین E ، فلفل دلمه و مغز بادام استفاده کنید. یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که پرنده ماده برای تخم گذاری باید هر روز آبتنی داشته باشد.

جوجه کشی قناری در خانه

برای جوجه کشی قناری در خانه باید ابتدا شرایط لازم برای جفتگیری این پرنده را فراهم کنید که در قسمت قبلی به طور مفصل به آن ها اشاره شد. برای جوجه کشی در خانه به صورت موفق چهار عامل مهم پرنده های نر و ماده قناری ، تخم حاصل از آن ها ، محیط و دستگاه جوجه کشی اهمیت دارند.

در در بخش بعدی به نقش دستگاه مناسب در جوجه کشی قناری اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که تغذیه نقش بسیار مهمی در سالم بودن قناری ها و تخم های نطفه دار حاصل از آن ها ایفا می کنند. دما و رطوبت محیط نیز باید در درجه مناسب باشد.

جوجه کشی قناری با دستگاه

طول مدت جوجه کشی قناری بین ۱۳ تا ۱۴ روز است. و آغاز مرحله هچر از روز ۱۱ ام می باشد. دما مناسب برای مرحله ستر جوجه کشی از قناری ۳۸ درجه سانتی گراد است. اما در مرحله هچر دما مقدار اندکی و در حدود ۰٫۸ درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند و به ۳۷٫۲ درجه سانتی گراد می رسد. رطوبت مناسب نیز بین ۵۵ تا ۶۱ درصد است.

بیشتربخوانید:  بخش پایانی :استفاده از دستگاه جوجه کشی خانگی یک منبع ذخیره پول یا هدر دادن وقت؟

برای جوجه کشی قناری با دستگاه باید از دستگاه مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که قناری یک پرنده زینتی محسوب می شود و از قیمت نستا بالایی برخوردار است. بنابراین بهتر است از دستگاه قدرتمند و با کیفیت بالا استفاده کنید.

دستگاه جوجه کشی ۱۲ تایی سوپرمینیاتور بهترین گزینه برای جوجه کشی از قناری است. این دستگاه جوجه کشی با برخورداری از هوش مصنوعی ، سنسور فوق حساس و پد سلولزی دارای راندان بالای ۹۵ درصد در جوجه کشی غاز می باشد.

فیلم جوجه کشی و پرورش قناری آیتم + را سمت چپ صحفه کلیک نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

واتساپ

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا