تغذیه سگ و گربه با غذای خام

Cat Sneezing

سوالات زیادی در مورد تغذیه سگ و گربه با عذای خام میشه. صاحبان این عزیزان از من میپرسن چرا تو طبیعت اینها غذای خام میخورند و صحیح و سالم هم هستن و به صورت طبیعی زندگی میکنن. ما هم میخوایم با دادن غذای خام حداقل این احساس زندگی ازاد رو درشون ایجاد کنیم.

خوب جواب من به عنوان یک دامپزشک به این صاحبان اینکه خیر نمیتونید به سگ و گربه غذای خام بدید. هم به خاطر سلامت خودتون و هم به خاطر سلامت حیوان.

غذای خام مخصوصا گوشت (حالا گوشت مرغ، گوشت گاو و …) داراری بار میکروبی بالا و گهگاه تخم انگل هستن که میتونن به حیوان و سپس به انسان انتقال پیدا ککند. این بارمیکروبی و تخم های انگل با حرارت از بین میروند و امکان انتقال بیماری را به شدت کاهش میدهند. لذا همیشه برای تغذیه حیوان خانگی از غذای پخته استفاده کنید. گوشت باید به طور کامل مغز پخت شده باشد تا احتمال انتقال کاهش یابد. گوشت های نیم پخت و کم پخته شده هم میتوانند باعث انتقال بیماری شوند.

اخیرا تحقیقاتی در استرالیا انجام شده که رابطه مستقیم بین نوعی فلجی حاد در سگ ها به نام  Acute polyradiculoneuritis و خوردن گوشت مرغ نپخته پیدا کرده اند. این بیماری می تواند در اثر باکتری کمپلوباکتر که در گوشت مرغ نپخته میزان شان زیاد است ایجاد شود. این باکتری در انسان هم میتواند سبب ایجاد بیماری Guillain-Barré syndrome (GBS) گردد.

لذا توصیه من به همه دوستان عزیز این است که برای حفظ سلامتی خود و حیوان خانگیتان از دادن غذای خام جدا پرهیز کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + دوازده =

واتساپ

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا