تخم مرغ در ۳ روز ۸۰۰ تومان گران شد

به گزارش «سرویس اقتصاد داخلی» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ به نقل از تسنیم؛ به دلیل معدوم‌سازی ۱۰‌میلیون قطعه مرغ تخمگذار و افزایش مصرف شیرینی فروشی‌ها در شب عید، قیمت تخم‌مرغ در کمتر از ۳ روز کیلویی ۸۰۰ تومان گران شد که مرغ فروشان هم دنبال مرغ ۸۰۰۰ تومان هستند.

ناصر نبی‌پور در گفت‌و گو با تسنیم اظهار کرد: هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری به ۵‌هزار و ۲۰۰ تومان رسیده و طی ۳ روز ۸۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: قیمت تخم‌مرغ در اویل هفته ۴‌هزار و ۳۰۰ تا ۴‌هزار و ۴۰۰ تومان بود که به خاطر معدوم‌سازی ۱۰‌میلیون قطعه مرغ تخمگذار به دلیل شیوع آنفلوآنزای مرغی نرخ آن افزایش یافته است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران ادامه داد: در کنار عامل کاهش تعداد مرغ تخمگذار به دلیل آنفلوآنزای پرندگان، باید به موضوع افزایش قیمت هرساله تخم‌مرغ در این مقطع زمانی یعنی ۲۰ بهمن تا ۲۰ اسفند اشاره کرد.

وی تصریح کرد: قنادی‌ها و صنایع کیک‌پزی هر ساله در این مقطع خرید عمده‌ای برای تهیه محصولات مورد نظر خود انجام می‌دهند که این موضوع نیز در بالارفتن نرخ تخم‌مرغ برای مردم تاثیرگذار است.

همچنین رئیس انجمن مرغ گوشتی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار گفت: با توجه به هزینه‌های تولید قیمت ۷‌هزار و ۵۰۰ تومان تا ۸‌هزار تومان برای مرغ گرم منطقی است.

محمد یوسفی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: قیمت مرغ برای مصرف‌کنندگان کمی افزایش یافته اما باید در نظر داشت که این افزایش قیمت علاوه بر اینکه چشم‌گیر نیست بلکه منصفانه است.

وی افزود: با توجه به هزینه‌های تولید  قیمت ۷‌هزار و ۵۰۰ تومانی تا ۸‌هزار تومان برای مرغ گرم منطقی است زیرا باید بتواند هزینه‌های تولیدکنندگان را نیز پوشش دهد.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: قیمت امروز مرغ در میادن میوه تره‌بار ۶‌هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف‌کننده به فروش می‌رسد، هرچند که نرخ این محصول در برخی از نقاط تهران  ۷‌هزار و ۵۰۰ تومان نیز قیمت دارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در میادین میوه و تره‌بار ملاک عمل ما قرار دارد تصریح کرد: نرخ امروز مرغ گرم به‌صورت عمده در میدان بهمن ۶‌هزار ۸۰۰ تومان تا ۶‌هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد و هیچ کمبودی در تولید این محصول در کشور وجود ندارد.

یوسفی گفت: در شرایط فعلی قیمت مرغ با احتساب وارد آمدن ضرر و زیان برای مصرف‌کننده نرخ پایینی دارد و این صنعت نیازمند کمک دولت برای کاهش هزینه‌های تولید است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نرخ هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروش را ۷‌هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرد در حالی قیمت این محصول در نقاط مختلف شهر  ۷‌هزار تومان تا ۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گفتنی است نرخ هر کیلوگرم مرغ نسبت به هفته گذشته ۲۵۰ تومان تا ۳۵۰ تومان افزایش داشته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

واتساپ

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا