تاثیر مخرب بزاق سگ‌ها بر روی سلامت ذهن انسان

2224

به گزارش «سرویس حیوانات خانگی» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ دانشمندان دریافتند که تماس بلند مدت با بزاق نژادهای مختلف سگ‌های خانگی اثرات به شدت منفی در تخریب سلامت جسمی و ذهنی انسان دارد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه خراسان، سگ ها جزء اولین جانورانی هستند که از زمان یکجانشینی انسان‌های اولیه، زندگی مشترکی با انسان‌ها آغاز کرده‌اند، هر چند که در چند قرن گذشته فاصله محل زندگی سگ‌ها بسیار بیشتر از امروز بوده است.

دانشمندان پس از شش سال مطالعه بر روی سگ‌ها و محتویات بزاق دهان آنها دریافتند که زندگی در کنار سگ‌ها نه ‌تنها باعث بیماری‌های جسمی می‌شود بلکه در صورت تماس با بزاق سگ‌ها بسیاری از بیماری‌های عصبی و مغزی غیرقابل درمان به انسان منتقل می‌شود.

گروهی از محققان آمریکایی با جمع‌آوری اطلاعات رفتاری و نمونه بزاق بیش از ۵۰۰۰ سگ ‌اهلی دریافتند که تغییرات ژنی در سگ‌ها باعث تغییر رفتار آنها در طول زمان می‌شود و این تغییرات ممکن است در شرایط زندگی در کنار انسان‌ها باعث تغییراتی در رفتار و حتی ژنتیک انسان‌ها شود.

محققان معتقدند که بیماری‌های عصبی همچون خشونت مفرط، اختلالات استرسی، وسواس فکری، اوتیسم، فوبیا یا هراس، حمله خواب، صرع، زوال عقل و آلزایمر از طریق تماس مشترک با سگ‌ها به انسان منتقل می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =

واتساپ

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا