ادامه روند کاهشی قیمت مرغ و ماهی

1997

به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «پایگاه خبری ماکی دام» به نقل ازایسنا، برخلاف سال‌های گذشته که در روزهای پایانی سال قیمت برخی اقلام پرمصرف مثل مرغ و ماهی افزایش می‌یافت، امسال نه تنها قیمت‌ها تغییری نکرد بلکه به گفته رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت‌ها کاهش یافته و در چند روز آینده نیز این روال ادامه خواهد داشت.

مهدی یوسف‌خانی اظهار کرد: متاسفانه امسال قیمت مرغ  و ماهی که همه ساله در ایام پایانی سال افزایش می‌یافت به دلیل کاهش تقاضا با کاهش قیمت روبرو شد و تولیدکنندگان متضرر شدند.

وی افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی‌ها ۶۷۰۰ تومان عرضه می شود و این در حالی است که قیمت مصوب آن ۷۰۰۰ تومان است.

یوسف‌خانی ادامه داد: هر کیلوگرم مرغ در عمده فروشی‌ها ۶۲۰۰ تومان، کشتارگاه ۶۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ زنده نیز ۴۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در عین حال بیان کرد: به دلیل تولید و عرضه بالا و از طرفی کاهش تقاضا با کاهش قیمت مرغ مواجه شدیم و سریع ترین راهکار برای این موضوع کاهش تولید یعنی کاهش دوره های جوجه‌ریزی در سال است.

وی گفت: سالانه پنج بار جوجه‌ریزی داریم که تولیدکنندگان این میزان را باید به چهار دوره کاهش دهند که البته همین موضوع نیز خود عواقبی برای تولیدکنندگان به دنبال دارد ولی در حال حاضر برای کاهش تولید، چاره‌ای جز این وجود ندارد.

وی در عین حال بیان کرد: البته افزایش میزان صادرات یکی از مهم ترین راهکارهایی است که می‌تواند در این زمینه چاره‌ساز باشد به گونه‌ای که میزان صادرات مرغ به حدود ۳۰ درصد افزیش یابد.

یوسف‌خانی تاکید کرد: متاسفانه تولیدکنندگان از اردیبهشت ماه سال گذشته با این مشکل روبه‌رو هستند و بازار خوبی را در این زمینه شاهد نیستیم و دولت باید به این بخش کمک کند. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 13 =

واتساپ

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا