آیا حیوانات خانگی در خانه می توانند ویروس کرونا جدید (۲۰۱۹-nCoV) انتقال دهند؟

india stray dogs

آیا حیوانات خانگی در خانه می توانند ویروس کرونا جدید (۲۰۱۹-nCoV) انتقال دهند؟

ویروس کرونا هیچ ارتباطی به حیوانات اهلی یا خانگی ندارد!

اگر شما هم صاحب یک سگ و یا گربه ی اهلی باشید و از آن در خانه ی خود نگهداری میکنید. حتما با شنیدن علائم و عوارض خطرناک ویروس کرونای جدید (۲۰۱۹-nCoV) کمی ترسیده اید.

در این مقاله سعی کرده ایم تا تمامی موارد را بررسی کنیم. تمامی مقالات بر اساس منابع معتبر ترجمه و تقدیم شما خواهد شد. در خصوص کرونا ویروس در سگها از منبع معتبر سازمان جهانی بهداشت کمک گرفته ایم.


براساس شواهد و مدارک امکان آلوده شدن حیوانات خانگی مثل سگ و گربه به ویروس کرونا جدید وجود ندارد، اما به طور کلی افراد بعد از تماس با حیوانات خانگی باید دست‌های خود را با آب و صابون شست و شو دهند و بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی رعایت بهداشت می‌تواند افراد را در برابر باکتری‌های شایعی مانند “ایکولای” و “سالمونلا” که بین انسان و حیوان قابل انتقال بوده از آن‌ها محافظت کند.


ویروس کرونا چیست؟

کرونا یک نوع ویروس است. ویروس کرونا موجود جدیدی نیست. تنها نوع جدیدی از آن کشف شده است. کرونا گونه های متفاوتی دارد اما جدید ترین نوع آن بیماری ۲۰۱۹-nCoV است. تا امروز شش نوع از آن‌ها شناخته شده و ویروس کرونا جدید در ووهان چین، هفتمین مورد محسوب می‌شود. متداول‌ترین نوع‌ها ۲۲۹E (آلفا کروناویروس)، NL63 (آلفا کروناویروس)، OC43 (قرنطینه ویروس بتا) وHKU1 (کرونا ویروسی بتا) به شمار می‌روند.

گزارش سازمان جهانی بهداشت از کرونا در سگ ها و گربه ها

mythbuster 1

سازمان جهانی بهداشت یا who  در گزارشی اعلام کرد. :

در حال حاضر ، هیچ مدرکی مبنی بر آلوده شدن حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه وجود ندارد. با این حال ، ایده خوبی است که بعد از تماس با حیوانات خانگی ، دستان خود را با صابون و آب بشویید. این شما را در برابر باکتری های متداول مانند E.coli و Salmonella محافظت می کند که می تواند بین حیوانات اهلی و انسانها عبور کند”

” At present, there is no evidence that companion animals/pets such as dogs or cats can be infected with the new coronavirus. However, it is always a good idea to wash your hands with soap and water after contact with pets. This protects you against various common bacteria such as E.coli and Salmonella that can pass between pets and humans. ”

مردم سگ ها و گربه های خود را از ترس کرونا میکشند

هزارن نفر از مردم از ترس انتقال ویروس کرونای جدید به اشتباه اقدام به کشتن مستقیم و غیر مستقیم حیوانات خانگی خود میکنند.

india stray dogs

در بسیاری از شهر های چین گزارش شده است :

” بسیاری از مردم سگ ها و گربه ها را از خانه خود بیرون کرده اند. این حیوانات زبان بسته در خطر گرسنگی و مرگ هستند. ”

سازمان جهانی بهداشت نیز در جهت حمایت از حیوانات هشدار داده است. در مقاله ای بصورت مختصر و مفید اعلام کرده است که ویروس کرونا هیچ ارتباطی به حیوانات اهلی یا خانگی ندارد!.

برای مشاهده این اطلاعیه در وبسایت سازمان جهانی بهداشت بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

   اطلاعیه who درمورد ویروس کرونای سگ ها  

اما این اخبار از کجا منتشر میشود. برخی از مردم دچار بیماری سادیسم اقدام به این کار میکنند. آنها با انتشار شایعه باعث هراس افکنی میشوند. گزارش شده چندین سگ خانگی از بالای آپارتمانی در یکی از شهر های چین به زمین انداخته شده اند.

وظیفه ما حامیان حیوانات در مقابله با این شایعات چیست ؟

با اخبار نادرست مقابله کنید. این پست را انتشار دهید. در شبکه های اجتماعی خود اطلاع رسانی کنید و مسئولیت درستی این خبر را به عهده ی ما بیندازید. نگذارید حیوانات بیشتری در این رابطه کشته شوند. با افراد سادیسمی که سگ ها را آزار و شکنجه میدهند برخورد کنید. سریعا افرادی را که اقدام به آسیب رساندن حیوانی میکنند را به پلیس گزارش دهید.

LiLanjuan اپیدمیولوژیست کمیسیون بهداشت چین اذعان داشت: «چنانچه حیوانات خانگی بیرون بروند و با افراد بیمار تماس داشته باشند، ممکن است مبتلا شوند .»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

سلام

برای پیام به پشتیبانی ضربه بزنید

اسکرول به بالا